Şeffaf Plak Tedavisi Lüleburgaz

Lüleburgaz şeffaf plak tedavisi, telsiz ortodonti olarak da bilinen ve diş tellerine gerek kalmadan dişlerdeki çapraşıklıkların giderilmesini sağlayan gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. Dişler gerek gelişimsel gerekse de genetik sebeplerden ideal olmayan konumlarında yer alıyor olabilir, diğer dişlere zarar veriyor olabilir ve estetik olmayan, çapraşık bir diş görünümüne yol açıyor olabilirler. Bu tarz ortodontik problemler bireyin gülümsemesini, konuşmasını ve özgüvenini ciddi ölçüde etkileyebilir.

Bahsi geçen problemleri düzeltmek ve diş düzenini sağlamak için ortodontik tedavilere başvurulur. Ancak pek çok birey bu tedaviler sırasında kullanılan metalik ve estetik açıdan zayıf olan diş tellerini kullanmak istememektedir. Şeffaf plak tedavisinde ise bahsi geçen diş tellerinin aksine, şeffaf bir yapıya sahip olan ve estetik açıdan daha olumlu bir görünüm sunan özel plaklar kullanılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Şeffaf plak tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Şeffaf plak tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Şeffaf plaklar ne kadar süre kullanılmalı?’’ ve ‘’Şeffaf plak tedavisi kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz şeffaf plak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf plak, ortodontik problemlere sahip olan dişlerin kademe kademe ideal konumlarına yönlendirilmesini sağlayan ve kişiye özel olarak üretilen özel ortodonti apareyidir. Şeffaf plaklar, ortodonti tedavilerinde kullanılan diğer apareylere kıyasla diş çapraşıklığı için çok daha estetik bir çözüm sunmaktadır. Şeffaf plaklar invisalign ismiyle de bilinmektedirler.

Şeffaf Plak Ne İşe Yarar?

Şeffaf plak, çapraşık, birbirinin üzerine binmiş ve düzeni bozuk olan dişlerin; zaman içerisinde ideal konumlarına dönmesini sağlar.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi, bireyin estetik ve sağlıklı bir diş düzenine sahip olabilmesi için yapılan özel bir ortodonti uygulamasıdır. Şeffaf plak tedavisi sayesinde diş tellerine bağlı ortaya çıkan işlevsel ve estetik sorunlar olmadan diş düzeni sağlanabilir.

Şeffaf Plak Tedavisi Neden Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı, yamukluğu ve düzensizliği ortadan kaldırmak için yapılır.

Şeffaf Plak Tedavisi Kaç Yaşında Yapılır?

Şeffaf plak tedavisine 6 ila 12 yaşları civarında başlanılabilir. Tedaviye başlama süresi diş hekimi tarafından bireyin çene gelişimi ve sürülmüş olan diş sayısına göre özel olarak belirlenecektir.

Şeffaf Plak Çeneyi Düzeltir Mi?

Şeffaf plak dişlerin çene üzerindeki dizilimlerini zaman içerisinde düzeltmek için kullanılır. Çenenin yapısı ile ilgili bazı problemlerin de giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak tedavisi bireyin sahip olduğu ortodontik problemlere göre 1 ila 2 yıl kadar devam edebilmektedir.

Şeffaf Plaklar Günde Kaç Saat Takılmalı?

Şeffaf plakların, dişleri ideal konumlarına yönlendirebilmesi için günde en az 18 saat boyunca kullanılmaları gerekmektedir. Bununla birlikte yemek yerken birkaç saatliğine şeffaf plakları çıkarmak mümkündür.

Şeffaf Plak Temizliği Nasıl Olmalı?

Şeffaf plakları her gün ılık veya soğuk suyla yıkamanız önerilmektedir. Plakların üzerinde kalan izler ve kirler el ile yıkanabilmektedir. İsteyen bireyler plaklarını, 5 ila 10 dakika boyunca suyun içerisinde bekletebilirler.

Şeffaf Plak Zararlı Mı?

Şeffaf plaklar kesinlikle zararlı değildirler. Aksine diş düzenini yeniden kurdukları ve bireyin hayatı boyunca sağlıklı bir diş düzenine sahip olmasını sağladıkları için son derece faydalıdırlar.

Şeffaf Plak Markaları Arasından Hangisini Seçmeliyim?

Şeffaf plakların üretildiği malzeme ve üretim kaliteleri son derece önemlidir. Bu yüzden doktorunuzun önerdiği bir markayı seçebilirsiniz.  Diş hekiminiz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi öncesinde detaylı bir diş, ağız ve çene muayenesi yapılır. Bireyin dişlerinde yer alan ortodontik problemler değerlendirilir. Bu problemlerin şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Daha sonra ise bireyin dişlerinin ve ağızının ölçümleri alınır. Alınan ölçümler sayesinde kişiye özel şeffaf plaklar üretilir. Bu plaklar belli aralıklarla değiştirilir ve böylece dişlerin zaman içerisinde ideal konumlarına yönelmeleri sağlanır. Doktorunuz şeffaf plak tedavisinin detayları ve tedavi süreci hakkında son derece kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır.

Lüleburgaz Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları 2023

Lüleburgaz şeffaf plak tedavisi fiyatları, şeffaf plak fiyatları ve invisalign fiyatları hakkında bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button