Lüleburgaz Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği)

Pembe estetik Lüleburgaz, diş etlerinde yer alan problemlerin giderilmesi, diş etlerinin dişler ile sağlıklı bir uyuma sahip olması ve çekici bir gülüşün meydana getirilmesi içi yapılan uygulamadır. Güzel bir gülüşe sahip olunabilmesi için dişlerin olduğu kadar diş etlerinin de sağlıklı ve estetik bir yapıya sahip olması gerekir. Eğer diş etlerinde bir problem söz konusu ise bu, dişlerin güzelliğini perdeleyebilir ve bireyin gülüşü açısından sorunlara yol açabilir.

Pembe estetik veya pembe diş eti estetiği olarak bilinen uygulama sayesinde diş etlerindeki estetik sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Diş eti estetiği nasıl yapılır’’, ‘’Pembe estetik kimlere yapılabilir?’’, ‘’Pembe estetiğin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Pembe estetik ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz pembe estetik hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik Lüleburgaz, diş etlerinin yapısıyla veya rengiyle alakalı estetik problemlerin giderilmesi için yapılan gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. Diş eti estetiği olarak da bilinen pembe estetik sırasında diş etleriyle dişler arasındaki uyum detaylı olarak değerlendirilir. Daha sonra ise bu uyum, estetik ölçütler kapsamında yeniden düzenlenir. Böylece bireyin çok daha çekici bir gülümsemeye sahip olması sağlanır. 

Pembe Estetik Neden Yapılır?

Pembe estetik şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

 • Diş etlerinin sağlıklı ve dişler ile uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
 • Diş etlerindeki asimetrileri gidermek.
 • Diş eti çekilmesi gibi sorunları ortadan kaldırmak.
 • Dişleri kapatan diş etlerini yeniden düzenlemek.
 • Diş etlerindeki renk değişimlerini gidermek.
 • Bireyin çok daha çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamak.

Pembe diş eti estetiği bahsi geçen sebeplerden yapılabilir. 

Pembe Estetik Kimlere Yapılabilir?

Pembe diş eti estetiği 18 yaşını doldurmuş, ağız ve diş gelişimini tamamlamış olan herkese yapılabilir. Uygulama öncesinde diş etlerinde bir iltihap olmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir sorun söz konusu ise öncelikle bahsi geçen rahatsızlık tedavi edilir ve daha sonra pembe estetik yapılabilir. Diş hekiminiz konu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. 

Pembe Estetiğin Avantajları Nelerdir?

Pembe estetiğin avantajları arasında şunlar yer alır:

 • Diş eti kanaması veya diş eti yaralanmaları eskisi kadar sık bir şekilde tekrarlamaz. Böylece diş etleri enfeksiyon kapmaz.
 • Dişler ile diş etleri arasında kusursuz bir uyum yakalanır.
 • Diş eti estetiği son derece hızlı bir uygulamadır.
 • Özel anestezi uygulamaları sayesinde ağrı hissi duyulmaz.
 • Hasta için son derece kolay ve konforlu bir uygulamadır.

Pembe estetiğin faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

Dijital Gülüş Tasarımı ve Pembe Estetik

Pembe estetik çoğu zaman dijital gülüş tasarımı olarak bilinen uygulama kapsamında yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde yalnızca diş etlerine değil, gülüşün güzelliğini etkileyen diğer yapılara da müdahale edilebilmektedir. Böylece son derece çekici bir gülümseme elde edilebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Dijital Gülüş Tasarımı isimli yazıyı inceleyebilirsiniz. 

Pembe Estetik Kalıcı Mıdır?

Pembe estetik sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Ancak bu kalıcılık büyük oranda hastanın kendisine bağlıdır. Bu yüzden pembe estetik sonrasında ağız ve diş bakımına dikkat edilmeli, rutin diş hekimi muayeneleri aksatılmamalıdır. 

Diş Eti Estetiği Ne Kadar Sürer?

Pembe estetik yaklaşık 10 ila 20 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Hızlı ve etkili bir uygulama olması yönüyle diş eti estetiği oldukça sık tercih edilmektedir. 

Pembe Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Pembe diş eti estetiği sırasında genellikle özel lazer uygulamalarına başvurulmaktadır. Bu uygulamalar sırasında lokal anestezi gibi işlemlere başvurulduğu için hastalar ağrı hissi duymazlar. Uygulama sırasında hastanın diş etleri, dişlerle uyumlu olacak şekilde dikkatle yeniden düzenlenir. Pembe estetik sırasında diş boyu uzatılabilir, dişleri kapatan diş etleri yeniden düzenlenebilir ve bireyin çok daha çekici bir gülümsemeye sahip olması sağlanabilir. Tüm bu işlemler 15 dakika içerisinde son bulur. Hastalar işlemden hemen sonra gündelik yaşamlarına dönebilirler. 

Diş Eti Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pembe estetik sonrası birkaç gün boyunca aşırı soğuk veya aşırı sıcak içecekler tüketilmemelidir. Aynı şekilde alkol ve sigara kullanımı da birkaç gün boyunca sınırlandırılmalıdır. Diş etleri ile ilgili bir problem olduğu takdirde diş hekimi ile iletişime geçilmelidir. 

Lüleburgaz Pembe Estetik Fiyatları 2023

Lüleburgaz pembe diş eti estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button