Lüleburgaz Masseter Botoksu

Masseter botoksu Lüleburgaz, masseter kasının aktivitesine bağlı ortaya çıkan aşırı çene genişliği, diş sıkma ve benzer problemleri gidermek için yapılan botoks uygulamasıdır. Çiğneme kası olarak da bilinen masseter kası çenenin alt tarafında yer almaktadır. Bu kasın aşırı aktif olmasına bağlı olarak çene geniş ve orantısız bir şekilde büyük görünebilir, diş sıkma gibi problemler deneyimlenebilir.

Masseter botoksu sayesinde bahsi geçen problemlerin tamamı ortadan kaldırılabilmekte ve hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan daha sağlıklı bir çeneye kavuşulabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Masseter botoksu neden yapılır?’’, ‘’Diş gıcırdatma botoksu nasıl yapılır?’’, ‘’Masseter botoks avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Masseter botoks öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz masseter botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Masseter Botoksu Nedir?

Masseter botoksu, baş ve boyun bölgesinde meydana gelen ağrıları azaltmak, diş sıkma gibi sorunları gidermek ve masseter kasının fazla kasılması sebebiyle ortaya çıkan olumsuzlukları gidermek için yapılan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çenenin alt kısmında meydana gelen kalınlaşma ve belirginleşme de giderilebilir. Böylece yüze zarif bir görünüm kazandırılabilir. 

Masseter Botoksu Neden Yapılır?

Masseter botoksunun yapılma amaçları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Diş sıkma ve diş gıcırdatma problemini gidermek. Böylece dişlerin yıpranmasını önlemek.
  • Çene bölgesinden baş ve boyun bölgesine yayılan ağrıları ortadan kaldırmak.
  • Masseter kasının bulunduğu bölgenin daha ince ve zarif bir görünüm kazanmasını sağlamak.

Masseter botoksu bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

Masseter Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Masseter botoksu 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Daha önce bahsetmiş olduğumuz durumlardan şikâyetçi olan bireyler istedikleri zaman masseter botoksu yaptırabilirler. 

Masseter Botoksu’nun Faydaları Nelerdir?

Masseter botoksunun avantajları ve faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Çene kasındaki aşırı basıncın azaltılmasıyla birlikte diş sıkma sorunu giderilmiş olur.
  • Diş sıkma sorunun ortadan kaldırılmasıyla birlikte dişlerin zarar görmesi ve yıpranması engellenmiş olur.
  • Masseter kasının aktivitesi kontrollü bir şekilde azaltıldıktan sonra alt çene çok daha ince ve yüz ile uyumlu bir görünüm kazanır.
  • Masseter botoksu oldukça güvenilir ve ağrısız bir uygulamadır.
  • Masseter botoksu hızlı bir uygulamadır, hastalar uygulamanın hemen ardından günlük yaşamlarına dönebilirler.

Masseter botoksunun avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

Diş Sıkma Botoksu Zararlı Mı?

Diş sıkma botoksu, çene botoksu veya masseter botoks olarak bilinen işlem zararlı değildir. Uzman bir hekim tarafından yapıldığı takdirde bireyin çene bölgesinde yoğunlaşan ağrılar için son derece etkilidir. Aynı şekilde diş sıkma sorununu da giderdiği için dişlerde meydana gelebilecek yıpranmaları da önleyebilmektedir. 

Masseter Botoksu Ağrılı Mı?

Masseter botoksu ağrılı bir uygulama değildir. Bu uygulama son derece basit enjeksiyon işlemleriyle yapılmaktadır. Eğer hastanın ağrı eşiği düşükse masseter botoksundan önce çene bölgesine lokal anestezi etkili krem uygulanabilir. 

Masseter Botoksu Ne Kadar Sürer?

Masseter botoksu, diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanabilmektedir. 

Masseter Botoksu Kalıcı Mıdır?

Masseter botoksu kalıcı bir uygulama değildir. Masseter botoksu sayesinde elde edilen kazanımlar yaklaşık 6 içerisinde kaybolacaktır. Masseter botoksunun etki süresi kişiden kişiye bir miktar değişiklik gösterebilmektedir. 

Masseter Botoksu Tekrarlanabilir Mi?

Masseter botoksu, talep edildiği ve doktor tarafından da uygun görüldüğü takdirde 4 ila 6 aylık periyotlarla tekrarlanabilir. Böylece masseter botoksunun etkileri, hastanın talep ettiği süre boyunca korunabilir. 

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Masseter botoksu uzman bir hekim tarafından, özel koşullar altında yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastanın çene bölgesi detaylı olarak muayene edilmektedir. Daha sonrasında ise işlemin detayları hastaya özel olarak planlanmaktadır. Uygulamaya geçildikten sonra hastanın çene bölgesine anestezi etkili krem sürülmektedir. En nihayetinde ise botulinum toksin isimli sıvı, doktorun kişiye özel olarak ayarladığı dozda masseter kasına enjekte edilmektedir. Böylece uygulama başarı ile tamamlanmaktadır. 

Masseter Botoksu Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Masseter botoksu öncesinde hekim, detaylı bir muayene gerçekleştirir. Hastanın şikâyetlerini dinler ve kişiye özel bir tedavi planlaması oluşturur. Böylece uygulamadan alınan sonuçlar hastanın beklentilerine uygun olur.

Masseter botoks sonrası süreçler ise son derece kolaydır. Hastalar işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Bir süre çene bölgesini sıkmamaları ve çene bölgesine masaj yapmamaları yeterli olacaktır. 

Lüleburgaz Masseter Botoksu Fiyatları 2022

Lüleburgaz masseter botoksu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button