Lamine Diş Kaplama Lüleburgaz

Lamine diş kaplama Lüleburgaz, diş yüzeyinin dayanıklı ve estetik açıdan son derece zengin bir kaplama ile kaplandığı özel bir tedavi uygulamasıdır. Dişler genetik veya gelişimsel olarak bazı problemlere sahip olabilirler. Olması gerekenden daha kısa, keskin veya estetik ölçütlere uymayan bir görüntüleri olabilir. Diş beyazlatma işlemlerine rağmen, birey tarafından arzu edilen renge kavuşmamış olabilirler. Bu gibi durumlarda lamine diş kaplama işlemine başvurulur.

Halk arasında yaprak lamine kaplama veya yaprak lamine diş kaplama olarak da bilinen bu uygulama sayesinde dişler son derece estetik bir görünüme kavuşabilir. Böylece birey oldukça çekici bir gülümsemeye sahip olmuş olur. Yazımızın devamında ‘’Lamine diş tedavisi neden yapılır?’’, ‘’Lamine diş tedavisinin faydaları nelerdir?’’, ‘’Lamine yaprak kaplama nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lamine diş kaplamanın ömrü ne kadardır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz lamine diş kaplama hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Lamine Diş Kaplama Nedir?

Lamine diş kaplama, dişlerin, lamine yaprak olarak da bilinen ince ve estetik açıdan uygun bir kaplama ile örtülmesine olanak sağlayan özel bir uygulamadır. Bu uygulama öncesinde küçük işlemler sayesinde dişlere uygun bir yapı kazandırılır. Daha sonra ise dişler, ışık geçirgenliği son derece yüksek olan lamine yapraklarla kaplanır. Böylece ön dişlerdeki estetik problemler tamamen kapatılmış ve çekici bir gülümseme elde edilmiş olur.

Lamine Diş Kaplama Neden Yapılır?

Lamine diş kaplama, ön dişlerdeki estetik problemleri kapatmak, estetik açıdan güzel bir diş görünümü meydana getirmek ve bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılır. Bu uygulama sayesinde beyazlatma işlemleriyle sonuç alınamayan, dişlerin genetik olarak kısa veya ayrık olduğu bireylerde son derece düzenli ve temiz bir diş görünümü elde edilir.

Lamine Diş Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde lamine kaplama uygulamasında kullanılan üç farklı materyal vardır. Bunlardan ilki kompozit lamine kaplama, ikincisi porselen lamine kaplama ve üçüncüsü ise zirkonyum lamine kaplamadır. Bireyler genellikle porselen lamine kaplama uygulamasını tercih etmektedirler.

Lamine Diş Kaplama Ne Kadar Süre Kullanılır?

Lamine diş kaplama, ağız bakımına dikkat edildiği ve doktor tarafından verilen tavsiyelere uyulduğu takdirde 15 yıla kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Yapılabilir?

Lamine diş kaplama uygulaması 18 yaşını doldurmuş, ağız ve diş gelişimini tamamlamış olan bireylere yapılabilmektedir. Bu bireylerin diş sıkma veya diş gıcırdatma gibi problemlerinin olmaması gerekir. Bu yüzden lamine diş kaplama uygulaması öncesinde massater botoksu gibi işlemlere başvurulabilir. Bahsi geçen uygulama hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Masseter Botoksu isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Lamine Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Lamine diş kaplamanın faydaları ve avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ayrık diş görünümünü ortadan kaldırır.
  • Dişlerin doğal ve beyaz bir renge sahip olmasını sağlar.
  • Son derece çekici bir gülümseme meydana getirir.
  • Bir veya birden fazla dişe uygulanabilir.
  • Yapısı son derece pürüzsüzdür ve renk değişimine uğramaz.
  • Gerçek dişlerden ayırt etmek mümkün değildir.
  • Tüketilen gıdaların veya zararlı alışkanlıkların dişler üzerindeki aşınma gibi etkilerini büyük ölçüde azaltır. Diş hassasiyeti gibi sorunlar yaşayan bireyler için epey avantajlıdır.
  • Görece kolay ve hızlı bir uygulama ile dişlere yerleştirilirler. Hastalar uygulama sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar.

Lamine yaprak diş kaplamanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Lamine Diş Kaplama Zararlı Mı?

Lamine diş kaplama zararlı bir uygulama değildir. Aksine dişlerin muhafaza edilmesini ve yıpranmalarının önlenmesini sağlamaktadır. Bunu yaparken de bireyin son derece çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlar. Bu yüzden lamine diş kaplama her yıl on binlerce birey tarafından tercih edilmektedir.

Lamine Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lamine diş tedavisi yaklaşık 2 seans sürer ve bu seanslar arasında hemen hemen 7 gün vardır. Yani bir hafta içerisinde tedavi tamamlanmış olur.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Lamine diş kaplama uygulamasında öncelikle dişler üzerinde detaylı bir ölçüm gerçekleştirilir. Bu ölçümlerin amacı, bireyin ağız ve diş yapısına uygun lamine kaplamalar tasarlayabilmektir. Alınan ölçümler neticesinde yaklaşık 5 ila 7 gün içerisinde lamine kaplamalar üretilmiş olur. Uygulamanın ikinci seansında bu kaplamalar, hedef dişlere dikkatle yerleştirilir. Uygulama sırasında kesinlikle ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Lamine diş kaplama hastalar açısından son derece konforlu ve kolaydır.

Lüleburgaz Lamine Diş Kaplama Fiyatları 2022

Lüleburgaz lamine diş kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button