Invisalign Tedavisi Lüleburgaz

Lüleburgaz invisalign tedavisi, diş çapraşıklıklarını ve dişlerdeki düzen problemlerini tedavi etmek için kullanılan ve genelde estetik kaygıları olan bireyler tarafından tercih edilen uygulamadır. Sürekli dişlerin düzeni büyük oranda bireyin genetik özellikleri tarafından belirlenmektedir. Bununla birlikte erken yaşlarda süt dişi kaybı gibi problemler de sürekli dişlerin düzenini ve yerleşim yerlerini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu tarz problemler hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan ciddi ikincil sorunlara yol açabilmektedirler.

Bu yüzden erken yaşlarda tedavi edilmeleri gerekmektedir. Bahsi geçen ortodontik problemleri tedavi etmek için genellikle diş telleri gibi metal ve estetik açıdan zayıf bir görüntü oluşturan braketler tercih edilmektedir. Invisalign tedavisinde ise ortodontik problemleri, şeffaf ve ağızdayken diş telleri kadar belli olmayan özel plaklarla tedavi etmek mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Invisalign tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Invisalign tedavisine kaç yaşında başlanılır?’’, ‘’Invisalignler nasıl temizlenir?’’ ve ‘’Invisalign tedavisinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz invisalign tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign Nedir?

Invisalign, halk arasında şeffaf plak olarak bilinen; dişlerdeki çapraşıklıkları ve yamuklukları gidermek için kullanılan özel bir plaktır. İnvisalign ışık geçirgenliği son derece yüksek olan, özel bir malzemeden üretilir. Bu yüzden diş tellerinin aksine ağızdayken fark edilmesi çok güçtür. Aynı şekilde diş tellerinin aksine invisaligni gün içerisinde çıkarmak ve yeniden takmak mümkündür. Bunun için diş hekimine gitmeye gerek yoktur. 

Invisalign Tedavisi Nedir?

İnvisalign tedavisi, dişlerin aşama aşama ideal konumlarına yönlendirilmeleri için tercih edilen ve genelde estetik kaygıları olan bireyler tarafından tercih edilen ortodonti uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bireyin dişlerindeki çapraşıklıklar, dişler arasındaki boşluklar ve yamuk diş görünümü gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir. 

Invisalign Tedavisi Neden Yapılır?

İnvisalign tedavisi, ortodontik problemlerini çok daha estetik ve pratik bir şekilde tedavi etmek için kullanılmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi invisalign tedavisinde kullanılan şeffaf hizalayıcılar sayesinde dişleri zaman içerisinde olmaları gereken konuma doğru yönlendirmek mümkün olmaktadır. Böylece dişler hem kendi aralarında hem de çene üzerinde ideal bir düzene kavuşurlar. 

Invisalign Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İnvisalign tedavisi 6 ve 6 yaşından daha büyük olan tüm yaş grupları için uygun bir tedavi uygulamasıdır. Dişlerindeki çapraşıklıklardan kurtulmak isteyen ancak diş teli kullanmak istemeyen herkes invisalign tedavisine başvurabilir.

Invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İnvisalign tedavisi genellikle 1 ila 2 yıl kadar sürmektedir. Bu süre içerisinde dişler ideal konumlarına ulaşmış olur ve tedavi sonlanır. Bazı durumlarda 7 aylık bir kullanım bile yeterli olabilmektedir. Diş hekiminiz tahmini kullanım süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Invisalign Nerede Üretiliyor?

İnvisalignler, özel laboratuvarlarda bireyin ağız ve diş yapısına uygun olacak şekilde üretilirler. Tedavi kapsamında kullanılması için birden fazla plak üretilir. Her plağın belli bir süre kullanılması gerekir. Böylece dişler aşama aşama istenilen düzene girerler.

Invisalign Nasıl Çıkarılır?

Şeffaf plakları, azı dişlerinin bulunduğu bölgeden yavaşça çekerek çıkarmanız mümkündür. Aynı şekilde geri takabilirsiniz. Yine de invisalignlerin güç içerisinde en az 18 ila 20 saat boyunca kullanılması gerektiğini unutmamalısınız.

Invisalign Nasıl Temizlenir?

İnvisalignler, ılık veya soğuk su ile yıkanabilirler. Aynı şekilde diş fırçaları ile temizlenmeleri de mümkündür. Bununla birlikte sıcak su ile yıkanmamaları ve temizlenmemeleri önerilmektedir.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnvisalign tedavisi sırasında hastanın ağız, çene ve diş yapısı muayene edilir. Dişleri üzerinde özel ölçümler gerçekleştirilir. Daha sonra ise ölçümlerden elde edilen verilen laboratuvarlara iletilir. Böylece bireyin ihtiyaçlarına uygun, özel şeffaf plaklar üretilmiş olur. Bu işlem yaklaşık 1 hafta sürer. Daha sonra ise invisalignler kullanılmaya başlanabilir.

Invisalign Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnvisalign tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • İnvisalign tedavisi sonrası ağız ve diş bakımına özen gösterilmelidir.
  • İnvisalignler düzenli olarak temizlenmelidir.
  • İnvisalignler doktor tarafından önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Rutin diş hekimi muayeneleri aksatılmamalı ve diş hekimi tarafından verilen tavsiyelere uyulmalıdır.

İnvisalign tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Lüleburgaz Invisalign Tedavisi Fiyatları 2023

Lüleburgaz invisalign tedavisi fiyatları ve şeffaf plak tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button