İmplant Tedavisi Lüleburgaz

İmplant tedavisi Lüleburgaz, diş kaybı kaynaklı estetik ve işlevsel problemleri gidermek için yapılan son derece gelişmiş bir diş hekimliği uygulamasıdır. Diş kaybı durumunda, dişlerin ağız içerisindeki düzenini korumak ve kaybedilen dişe bağlı ortaya çıkan işlev kaybını gidermek için çeşitli tedavilere başvurulur. Bu tedavilerin başında da implant tedavisi gelir.  Bu uygulama sayesinde hastalar ağız yapılarına uygun, çevre dişlerle estetik olarak uyumlu ve en az doğal dişler kadar işlevsel protez dişlere sahip olabilirler.

Yazımızın devamında ‘’İmplant tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’İmplant tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’İmplant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz. 

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi, kaybedilen dişler sebebiyle ortaya çıkan estetik ve işlevsel problemleri gidermek amacıyla yapılan tedavidir. Bu tedavi genel olarak iki aşamadan meydana gelmektedir. Tedavinin ilk aşamasında, çene kemiğine yapay diş kökü yani implant yerleştirilir. Tedavinin ikinci aşamasında ise bahsi geçen diş köklerinin üzerine protez dişler eklenir. Böylece kaybedilen dişlerin yeri hem fonksiyonel hem de estetik açıdan doldurulmuş olur. 

İmplant Tedavisi Neden Yapılır?

İmplant tedavisi diş kaybı sebebiyle ortaya çıkan olumsuzlukları gidermek ve ikincil rahatsızlıkları önlemek amacıyla yapılır. Diş kaybının meydana geldiği bölgede çene kemiği, zaman içerisinde erimeye uğrayabilir. İmplant tedavisi hem bu gibi ikincil sorunları önleme konusunda hem de kaybedilen dişin eksikliğini gidermek açısından son derece etkilidir. 

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

İmplant tedavisi 18 yaşındaki bireylere yapılabilmektedir. İmplant tedavisi yaptırmak isteyen bireylerin çene ve yüz gelişimlerinin tamamlamış olması gerekmektedir. 

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi iki seans halinde yapılmaktadır. Bahsi geçen seanslar yaklaşık 10 ila 30 dakika kadar sürebilmektedir. Tüm tedavi genel olarak 3 ila 4 ay içerisinde tamamlanmış olur. 

İmplant Tedavisi Kalıcı Mıdır?

İmplant tedavisi sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Yani implant tedavisi ile çeneye yerleştirilen yap diş kökü ve diş ömür boyu kullanılabilmektedir.

İmplant Yaptırmak Sağlıklı Mı?

İmplant tedavisi son derece güvenli ve ağız sağlığı için gerekli bir tedavi uygulamasıdır. İmplant tedavisi sayesinde kaybedilen diş sebebiyle diş düzeninde bozulmalar meydana gelmez. Bireyler hem işlevsel hem de diğer dişlerle uyumlu, estetik bir implanta kavuşmuş olurlar. Bu yüzden implant tedavisi yaptırmak sağlıklı ve hatta bazı durumlarda gereklidir. 

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi, lokal veya genel anestezi altında, steril koşullarda yapılmaktadır. Diş hekimi anestezinin türünü bireyin sağlık durumuna ve taleplerine özel olarak belirler. Böylece birey tedavi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. İmplant tedavisi genel olarak iki farklı seans halinde gerçekleşmektedir. İlk seans sırasında implant diş kökü, bireyin çene kemiğine yerleştirilir. Daha sonra ise 3 ila 6 ay boyunca yapay diş kökünün çene ile uyum sağlaması beklenir. İkinci seansta ise implant diş kökünün üzerine diğer dişlerle uyumlu ve işlevsel bir diş yerleştirilir. Böylece birey hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan sağlıklı dişlere kavuşmuş olur. 

İmplant Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İmplant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ameliyat sonrası ağıza bir tampon yerleştirilecektir. Bu tamponu yaklaşık yarım saat boyunca ısırmanız gerekir.
  • Tampon çıkarıldıktan sonra ağıza farklı bir yabancı madde yerleştirmeyin. Aksi halde istenmeyen kanamalar veya enfeksiyon meydana gelebilir.
  • Operasyondan sonra en az bir hafta sigara içilmemesi önerilir.
  • Operasyondan sonra en az 2 gün boyunca alkol tüketilmemeli.
  • Operasyondan sonra bir süre ağızda su çalkalamak ve sık sık tükürmek sakıncalıdır.
  • Herhangi bir gıdayı tüketirken ağızın operasyon yapılmamış olan tarafı kullanılmalıdır.
  • Operasyondan sonra kürdan gibi yabancı maddelerle ile operasyon bölgesine dokunmayın.
  • Doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve antibiyotik gibi ilaçlar düzenli olarak, doktorun tavsiye ettiği süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Operasyon sonrası doktor tarafından verilen tavsiyelere uyulmalıdır.
  • Dişlerle ilgili herhangi bir sorun durumunda hekime haber verilmelidir.

İmplant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde implant tedavisi sonrası iyileşme süreci çok daha hızlı ve sağlıklı geçecektir. 

Lüleburgaz İmplant Tedavisi Fiyatları 2023

Lüleburgaz implant tedavisi fiyatları hakkında detayı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button