Estetik Diş Hekimliği Lüleburgaz

Estetik diş hekimliği Lüleburgaz, dişlerde meydana gelen ve dişlerin işlevleriyle birlikte görünümlerini de etkileyen sorunları gidermek için yapılan özel uygulamalar barındırır. Bu uygulamalar, hastanın ağız yapısına, dişlerindeki sorunlara ve genel estetik ölçütlere göre hastaya özel olarak planlanırlar. Böylece bireyler hem işlevsel hem de son derece estetik bir diş görünümüne sahip olabilirler. En sık tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamaları arasında Lamine Diş, Zirkonyum Kaplama, Dijital Gülüş Tasarımı, Bonding ve Pembe Estetik Diş Eti Tedavisi yer alır.

Bu uygulamalar dişleri korur, bireyin çekici bir gülümsemeye sahip olmasını sağlar ve diş eti gibi dokuların dişlerle uyum içerisinde bulunmasını sağlarlar. Yazımızın devamında ‘’Estetik diş hekimliği uygulamaları nasıl yapılır?’’, ‘’Estetik diş tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Estetik diş hekimliğinin avantajları nelerdir?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz estetik diş hekimliği uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği, dişlerin ve diş etlerinin birbirleriyle uyum içerisinde var olmasını; işlevsel olmalarını ve çekici bir gülümseme oluşturmalarını sağlayan diş hekimliği dalıdır. Estetik diş hekimliği sayesinde dişlerde meydana gelen düzen bozuklukları (ortodontik problemler), diş sararması, diş çürükleri ve diş eti problemleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Böylece diş hekimine başvuran bireyin çok daha çekici bir gülümseme kazanması sağlanabilir. 

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

En sık tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamaları şunlardır:

Bonding (Estetik Dolgu)

Bonding, dişlerde yer alan küçük boşlukları, madde kayıplarını gidermek için yapılan ve estetik dolgu olarak da bilinen özel bir uygulamadır. Bonding uygulaması sırasında diş rengi ile uyumlu, doğal ve çekici bir görünüm oluşturan kompozit malzeme kullanılır. Kompozit dolgu sayesinde hem dişi hassaslaştıran ve çürüklere karşı korunmasız bırakan boşluklar kapatılır hem de dişler çok daha estetik bir yapı kazanır. 

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerde yer alan lekeleri ve diş sararmasını gidermek; dişlere beyaz ve estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde diş yüzeylerinde meydana gelen renk değişimleri giderilebilir, bireyler çok daha estetik ve çekici bir gülümsemeye sahip olabilirler. Profesyonel diş beyazlatma uygulaması alanında uzman bir diş hekimi tarafından yapılmaktadır, evde uygulanan ve istenilen sonuçları vermeyen işlemlerle karıştırılmamalıdır. 

Pembe Diş Eti Estetiği

Pembe diş eti estetiği, diş etlerinin sağlıklı ve dişler ile uyumlu bir görünüm kazanabilmesi için yapılan estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde diş etleri küçültülebilir, dişlerle uyumlu bir görünüm elde etmeleri için yeniden düzenlenebilirler. Pembe diş eti estetiği sayesinde bireyler son derece çekici ve estetik bir gülüşe sahip olurlar. 

Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi, diş düzenindeki bozuklukları; metal veya porselen tellere gerek kalmaksızın, şeffaf plaklarla gidermek için yapılan uygulamadır. Bu uygulama sırasında, hastanın ağız yapısına uygun şeffaf plaklar tasarlanır. Şeffaf plaklar gerektiği şekilde kullanıldıklarında dişlerdeki düzen sorunlarını (ortodontik problemleri) zaman içerisinde düzeltirler. Böylece hem ortodontik problemler ortadan kalkmış olur hem de birey tedavi boyunca diş telleri olmadan rahatça gülümseyebilir ve yemek yiyebilir. 

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi, dişlerdeki çapraşıklıkları gidermek ve çenelerin birbirleriyle uyum içerisinde olmasını sağlamak amacıyla yapılan tedavidir. En sık tercih edilen ortodonti tedavileri arasında diş teli tedavisi, invisalign tedavisi ve şeffaf plak tedavisi gibi uygulamalar yer alır. Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan ortodonti tedavileri genelde şeffaf plak veya invisalign gibi uygulamalarla gerçekleşir. Bu uygulamalar hem dişlerdeki çapraşıklığı giderir hem de süreç boyunca diş telleri sebebiyle ortaya çıkan olumsuzluklara sahip değildirler. 

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama dişleri zararlı etkilere karşı korumak; dişlerin beyaz ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılır. Zirkonyum diş kaplama uygulaması sayesinde sıcak veya soğuk gıdalar dişlerde hassasiyete yol açmaz. Dişlerin çürümesi engellenmiş olur. Işık geçirgenliği son derece yüksek olan zirkonyum materyali, dişlerin ışıltılı, doğal ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Estetik Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Estetik diş hekimliğinin avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Estetik diş hekimliği uygulamaları tamamen kişiye özel olarak planlanırlar. Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan uygulamalarda bireylerin talepleri dikkate alınır.
  • Dişler beyaz ve ışıltılı bir görünüm kazanır.
  • Dişlerdeki çapraşıklıklar ortadan kalkar.
  • Estetik ve çekici bir gülümsemeye kavuşulur.

Estetik diş hekimliğinin avantajları bu şekilde sıralanabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliğinde Kişiye Özel Tedavi Planlaması

Estetik diş hekimliğinde kişiye özel tedavi planlaması yapılır. Böylece ağız yapısı, yüz şekli, çenelerin birbirleri ile olan ilişkileri, dişler ve diş etleri dikkatle değerlendirilmiş olur. Bu değerlendirme sonucunda ise yapılacak olan uygulamanın detayları kararlaştırılır.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları Lüleburgaz 2023

Lüleburgaz estetik diş hekimliği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button