Diş Beyazlatma Lüleburgaz

Diş beyazlatma Lüleburgaz, diş sararmasını ve diş lekelerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan özel bir diş hekimliği uygulamasıdır. Dişler, tüketilen gıdalar veya ağız ve diş bakımının aksatılması gibi sebeplerden zaman içerisinde renk değişimine uğrayabilirler. Bu da bireyin gülümsemesini olumsuz etkileyebilir. Diş beyazlatma uygulaması sayesinde dişlerde meydana gelen renk değişimleri, sararmalar ve lekeler ortadan kaldırılır. Son derece beyaz, doğal bir renk dengesine sahip olan dişler elde edilir. Böylece bireyler çekici bir gülümsemeye kavuşurlar.

Yazımızın devamında ‘’Diş beyazlatma uygulaması kimlere yapılır?’’, ‘’Dişler nasıl beyazlatılır?’’, ‘’Evde diş beyazlatma yöntemleri işe yarar mı?’’ ve ‘’Diş beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz diş beyazlatma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerdeki lekelenmelerin, sararmanın ve renk değişiminin diş hekimi tarafından profesyonel olarak ortadan kaldırılması ve dişlerin beyazlatılmasıdır. Diş beyazlatma uygulaması ilk başlarda oyuncular, sanatçılar ve politikacılar tarafından tercih edilen bir uygulamaydı. Günümüzde ise her birey kolay ve görece hesaplı bir şekilde dişlerini beyazlatabilmekte ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olabilmektedir. Diş beyazlatma uygulamasının tüm detayları, diş hekimi tarafından bireye özel olarak planlanmaktadır.

Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

Diş beyazlatma şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Dişte yer alan lekelerden kurtulmak.
  • Dişlerde yer alan sararmadan kurtulmak.
  • Dişlerin beyaz olduğu kadar doğal ve çekici bir renge kavuşmasını sağlamak.
  • Bireyin profesyonel, çekici ve özgüvenli bir gülümsemeye kavuşmasını sağlamak.

Diş Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

Diş beyazlatma 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu uygulamaya yönelik farklı bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Diş hekiminiz konu hakkında daha detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Diş Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

Diş beyazlatmanın avantajları şunlardır:

  • Dişler son derece beyaz ve göz alıcı bir renk dengesine kavuşurlar.
  • Bu uygulama sırasında dişler zarar görmez.
  • Ağrısız bir uygulamadır.
  • Görece hızlı bir uygulamadır.
  • Cerrahi gerektirmeyen bir uygulamadır.
  • Uygulama sonrasında günlük yaşama devam edilebilir.

Diş beyazlatmanın avantajları bu şekilde sıralanabilmektedir.

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma uygulaması kalıcı bir işlemdir. Yani uygulamadan sonra dişlerdeki beyazlık kendiliğinden kaybolmaz. Bununla birlikte diş beyazlatma sonrasında tüketilen gıdalara, ağız ve diş bakımına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde diş yüzeylerinde yeniden sararma ve renk değişimi meydana gelebilmektedir. Bu yüzden diş beyazlatma sonrası doktor tarafından verilen tavsiyelere özenle uyulmalıdır.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Diş beyazlatma uygulaması zararlı veya tehlikeli değildir. Bu uygulama sırasında dişlerin yapısına zarar verilmez. Dolayısıyla bireyler diş beyazlatma sonrası herhangi bir şikâyete sahip olmazlar.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri İşe Yarar Mı?

Evde diş beyazlatma yöntemleri dişlerdeki lekeleri ve renk değişimini giderme konusunda başarısızdır. Bazı durumlarda ise dişleri beyazlatmaktan ziyade dişlerin yapılarına zarar verirler. Bu yüzden diş beyazlatma için, bu konu üzerine eğitim almış ve dişlerin yapısını son derece iyi bilen diş hekimlerine başvurulmalıdır. Aksi takdirde dişlerde kalıcı hasarlar meydana gelebilir; diş ağrısı ve diş hassasiyeti gibi son derece rahatsız edici şikâyetlere sahip olunabilir.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işlemi çoğu zaman 1 saat içerisinde tamamlanmış olur. İşlemin bu kadar hızlı ve etkili olması diş beyazlatma uygulamasının tercih edilme nedenlerinden biridir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi öncesinde hastanın dişleri detaylı olarak incelenir daha sonra diş renginin kaç ton açılacağı gibi konularda planlamalar yapılır. Bu planlamalara hastanın kendisi de dahil olur. Planlamalar tamamlandıktan sonra ise işleme geçilir. İşlem sırasında hastanın dişlerine özel bir jel uygulanır. Bu jel UV ışığı veya özel lazer atımları ile aktif hale getirilir. Böylece dişler beyazlatılmış olur.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş beyazlatma uygulaması sonrası çay, kahve ve kırmızı şarap gibi içecekler bir süre sınırlandırılmalıdır. Mümkünse sigara tüketilmemeli, tüketilecekse de sayısı azaltılmalıdır. Ağız ve diş bakımına özen gösterilmelidir. Böylece diş beyazlatma sonrası elde edilen kazanımlar uzun yıllar boyunca bireyin kusursuz bir gülüşe sahip olmasını sağlayacaklardır.

Lüleburgaz Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Lüleburgaz diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button