Lüleburgaz All On Four İmplant Tedavisi

All on four implant tedavisi Lüleburgaz, dişlerin tamamının kaybeden bireylerin sağlıklı ve işlevsel bir diş yapısına kavuşması için yapılan son derece gelişmiş bir implant tedavisidir. İmplant tedavileri sırasında, kaybedilen dişlerin yerine yapay diş kökleri yerleştirilir. Daha sonra ise bu diş köklerinin üzerine yapay dişler takılır. Ancak çok sayıda diş kaybetmiş olan bireylerde, her diş için farklı bir implant kullanmak bazı dezavantajları ve sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Bu yüzden de all on four implant isimli özel bir tekniğe başvurulmaktadır. Bu teknik sayesinde yalnızca 4 implant kullanılarak kaybedilen dişlerin yeri doldurulabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’All on four tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’All on four implant tedavisi zararlı mıdır?’’, ‘’All on four implant tedavisinin avantajları nelerdir’’ ve ‘’All on four implant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Lüleburgaz all on four implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

All On Four İmplant Nedir?

All on four implant, dişlerinin tamamını kaybetmiş olan bireylerde, özel açılarda yerleştirilmiş olan dört adet implantın tüm diş protezleri için kullanılabilmesine olanak sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi sayesinde normalde 10 civarında implanta ihtiyaç duyan bireyler yalnızca 4 implantla protez dişlerine kavuşabilir, sağlıklı bir şekilde yemek yiyebilir ve konuşabilirler.

All on Four İmplant Neden Yapılır?

All on four implant tedavisi, tüm dişlerini kaybetmiş olan bireylerin sağlıklı bir şekilde konuşabilmesi, yemek yiyebilmesi ve güzel bir şekilde gülümseyebilmesi için yapılmaktadır. Normalde kaybedilen her bir diş için farklı bir implant yani diş kökü tercih edilmektedir. Ancak bu durum tüm dişlerini kaybetmiş olan bireyler için son derece zorlayıcı ve pahalıdır. All on four implant tedavisinde ise yalnızca 4 adet implant kullanılarak tüm protez dişler sabitlenebilmektedir.

All on Four İmplant Kimlere Yapılabilir?

All on four implant tedavisi, kemik erimesi veya ciddi hipertansiyon gibi rahatsızlıkları bulunmayan, tüm dişlerini kaybetmiş olan ve implant tedavisine uygun olan bireylere yapılabilir.

All on Four İmplant’ın Avantajları Nelerdir?

All on four implant tedavisinin faydaları ve avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hastaların yaşam kalitesi hızlı bir şekilde artış gösterir.
  • Tedavi süresi son derece kısadır.
  • Kemik hacminin az olduğu zamanlarda bile etkili bir tedavidir.
  • Görece hesaplı bir tedavidir.

All on four implant tedavisinin avantajlarını bu şekilde sıralamak mümkündür.

All on Four İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

All on four implant tedavisinde, implantlar bir gün içerisinde yerleştirilir. Daha sonra ise implantların üzerine geçici protezler takılır. Geçici protezler yaklaşık 3 ila 4 ay içerisinde kalıcı protezlerle değiştirilir. Böylece tedavi tamamlanmış olur.

All on Four İmplant Tedavisi Zararlı Mıdır?

All on four implant tedavisi zararlı bir uygulama değildir. Aksine hastanın hayat kalitesini önemli bir ölçüde arttırmaktadır. All on four implant tedavisi sayesinde bireyler tüm dişlerini kaybetmiş olan bireyler bir gün içerisinde eski hayat kalitelerine dönebilirler.

All on Four İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

All on four implant tedavisi öncesinde bireyin geçmiş hastalıkları, kemik yapısı, ağız ve çene yapısı detaylı olarak incelenir. Daha sonra ise tedavinin detayları kararlaştırılır. All on four implant tedavisi sırasında hastanın ağız içerisine, dört adet implant yerleştirilir. Bu implantlar ise tam diş protezinin sabitlenmesi için kullanılır. Tedavi sırasında özel anestezi işlemlerine başvurulduğu için hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar.

All on Four İmplant Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

All on four implant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Ağız ve diş bakımına dikkat edilmelidir.
  • Hekim tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İlaçlar önerilen süreden daha erken bırakılmamalıdır.
  • Kalıcı protezler yerleştirilene kadar aşırı sert gıdalar tüketilmemelidir.
  • Diş hekiminin tavsiyelerine uyulmalı ve rutin kontroller aksatılmamalıdır.

All on four implant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Lüleburgaz All on Four İmplant Tedavisi Fiyatları 2023

Lüleburgaz all on four implant tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button