Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Lüleburgaz

Ağız, diş ve çene cerrahisi Lüleburgaz; ağzı, dişleri ve çeneyi etkileyen problemlerin cerrahi uygulamalarla giderilmesine olanak sağlayan diş hekimliği dalıdır. Ağızı meydana getiren yumuşak ve sert dokularda; genetik veya gelişimsel sebeplerden bazı problemler yer alabilir. Mesela çenenin kapanışıyla, dişlerin yapısıyla veya diş eti ve damak gibi yumuşak dokuların sağlığı ile ilgili sorunlar var olabilir. Bu sorunlar cerrahi operasyon gerektirecek ölçüde ciddi olabilirler.

Ağız, diş ve çene cerrahisi bahsi geçen sorunların başarılı ve kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılması amacıyla yapılmaktadır. Böylece yüzün, dişlerin ve çenenin estetik bütünlüğü sağlanmış; işlevsel sorunlar da başarılı bir şekilde giderilmiş olur. Yazımızın devamında ‘’Ortognatik cerrahi nedir?’’, ‘’Ağız, diş ve çene cerrahisi nedir?’’, ‘’Ağız, diş ve çene cerrahisi kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Ağız, diş ve çene cerrahisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Lüleburgaz ağız, diş ve çene cerrahisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız, diş ve çene cerrahisi, bahsi geçen bölgelerdeki problemleri gidermek üzerine özel tanı ve tedavi uygulamaları barındıran tıp dalıdır. Ağız içerisinde yer alan dişler, diş eti ve damak gibi yumuşak dokular, ağıza ve yüze şekil veren çene; çeşitli yaralanmalar, hastalıklar veya genetik sebeplerden bazı problemlere sahip olabilir. Bu problemler bireyin günlük yaşamını son derece ciddi bir şekilde etkiliyor olabilir. Ağız, diş ve çene cerrahisi bu problemlerin kesin ve başarılı bir şekilde tedavi edilmesi amacıyla yapılır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Neden Yapılır?

Ağız, diş ve çene cerrahisi şu gibi durumlarda yapılabilir:

 • Diş çekimi.
 • Diş implant uygulamaları.
 • Gömülü diş çekimi.
 • Diş travmalarında tedavi.
 • Sinüs tabanını yükseltmek.
 • Çene eklemiyle ilgili problemleri gidermek.
 • Preprotetik ve ortognatik cerahi uygulamaları.
 • Çenede var olan kistlerin tedavisi.
 • Kemik ogmentasyonları.
 • Çene kemiği kırığı tedavisi.

Ağız, diş ve çene cerrahisi bahsi geçen durumlarda yapılabilmektedir.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kimlere Yapılabilir?

Ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili herhangi bir yaş sınırlandırması bulunmamaktadır. Bu yüzden yukarıda örneklerini vermiş olduğumuz rahatsızlıklara sahip olan her birey, diş hekiminin kararı ile ağız, diş ve çene cerrahisi yaptırabilir.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kapsamında Yapılan Uygulamalar Nelerdir?

Ağız, diş ve çene cerrahisi kapsamında çeşitli tanılama uygulamalarına ve cerrahi tedavi işlemlerine başvurulmaktadır. Bu işlemler arasında ortognatik cerrahi işlemleri, proprotetik cerrahi uygulamaları, gömülü diş çekimi için yapılan cerrahi işlemler ve sinüs lifting gibi uygulamalar yer almaktadır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Ne Kadar Sürer?

Ağız, diş ve çene cerrahisinin ne kadar süreceği tamamen yapılacak olan operasyonun türüne ve kapsamına bağlıdır. Yani operasyonun süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ağız, diş ve çene cerrahisi kapsamında yapılan uygulamalar genellikle 1 ila 4 saat içerisinde son bulurlar.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Nasıl Yapılır?

Ağız, diş ve çene cerrahisi özel anestezi uygulamalarıyla birlikte steril koşullarda gerçekleşmektedir. Bu operasyonlar sırasında ağızda yer alan dokularda, dişlerde veya çenede var olan problemler dikkatle giderilmektedir. Hastalar uygulamalar sırasında kesinlikle ağrı veya rahatsızlık hissi duymamaktadırlar. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ağız, diş ve çene cerrahisi sonrasında geçirilen operasyonun kapsamına göre 7 ila 10 gün içerisinde büyük oranda iyileşmek mümkündür. Bu süreçte hastalar, doktor tarafından verilen tavsiyelere dikkat ettikleri sürece günlük yaşamlarına devam edebilirler.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ağız, diş ve çene cerrahisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

 • Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Doktorun iyileşme süreci ile ilgili verdiği tavsiyelere dikkat edilmelidir.
 • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
 • Herhangi bir sorun durumunda doktor ile iletişime geçilmelidir.

Ağız, diş ve çene cerrahisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Lüleburgaz Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları

Lüleburgaz ağız, diş ve çene cerrahisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Mümin Atakan ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button